Вход | Регистрация

Губим 10 млн. евро от санкциите срещу Русия

Губим 10 млн. евро от санкциите срещу Русия
Снимка: sxc.hu

На този етап от европейските санкции срещу Русия се констатират загуби в селскостопанския сектор на българската икономика. В резултат на забраната за вноса на селскостопански стоки преките загуби за България до момента се изчисляват на около 10 милиона евро, съобщи в интервю за БТА министърът на външните работи Даниел Митов.

Той обясни, че по предложение на Европейската комисия (ЕК) са въведени временни извънредни мерки за подпомагане на производителите на някои зеленчуци и плодове. Тези мерки целят смекчаване на въздействието от внезапен спад в цените на тези продукти.

Предвидените средства за прилагане на мерките са в размер на 125 млн. евро и ще бъдат осигурени от бюджета за обща организация на пазара на селскостопански продукти. От тях 82 млн. евро са предназначени за прилагане на посочените мерки по отношение на ябълките и крушите, а 43 млн. евро - за подпомагане по отношение на останалите продукти. Финансовата помощ за всяка държава-членка ще се определя на база количествата нереализирана продукция, регулярно докладвани от държавите на Комисията.

<< Sever.bg във Facebook >>



Докладвай за нередност в статията
Добави коментар