Испания загуби, Мексико ликува

Снимка: Thinkstock/Guliver

Световният шампион от ЮАР преди 4 години Испания претърпя срамно поражение.

Той загуби с 1:5 от Холандия в първия мач от втора група на Мондиала в Бразилия на стадиона в Салвадор де Баия. Мачът бе повторение на финала от световното първенство през 2010 в ЮАР, като сега "лалетата"си върнаха на иберийците петорно.

Единственият гол за шампионите бе на Чаби Алонсо от дузпа в 27-та минута.

В 44 минуга падна гол и за холандиците от Ван Перси. Ариен Робен избухна за 2:1 в 53-та минута. 10 минути по-късно Де Врий направи резултата 3:1. В 72-та Робин ван Перси се възползва от груба грешка на испанския вратар, открадна му топката и направи резултата 4:1. 10 минути преди края Робен вкара втория си гол, като надбяга Серхио Рамос и Пике, излъга Касияс, който лазеше по тревата, и направи разликата 5:1.

В друг мач футболистите на Мексико надиграха състава на Камерун с 1:0.

По този начин мексиканците се изравниха с домакина Бразилия начело във временното класиране в първа група с по 3 точки. Отборите на Хърватия и Камерун остават без точков актив.