Вход | Регистрация

„Добрите практики – споделеният успех“

Срещата бе за бизнеса и бе организирана Областен информационен център – Велико Търново

„Добрите практики – споделеният успех“
ОИЦ-Велико Търново

"Добрите практики – споделеният успех" бе темата на семинар за представители на бизнеса, който проведе екипът на Областен информационен център – Велико Търново.

На него бяха представени добри практики по Оперативна програма "Развитие на конкурентоспособността на българската икономика" (ОПРКБИ) 2007 – 2013 г. По време на проявата във великотърновското село Арбанаси бяха дискутирани възможностите за финансиране по ОП "Конкурентоспособност", споделен бе и опит от успешно реализирани в региона проекти, признати за добри практики от Управляващия орган на ОПРКБИ.

Даниела Господинова, от великотърновската фирма "Кармела 2000" ООД представи проект за технологична модернизация на предприятието, на стойност над 900 хил. лева. С разработката е въведена нова поточна линия за производство на твърди и меки бисквити, разкрити са и 14 нови работни места. В резултат от изпълнението на проекта, фирмата е постигнала увеличаване на производствения си капацитет и сериозен ръст на количеството продукция при снижена себестойност, разширяване на пазарните позиции в национален мащаб и намаляване зависимостта на компанията от доставчици.

Участниците в семинара бяха запознати и с проекта "Утвърждаване на "Мегапорт" ООД като водещо предприятие в производството и рециклирането на опаковки от пластмаса на българския и международен пазар", на стойност близо 5 млн. лева.

С интерес от присъстващите бе посрещнато и представянето на проекта "Нови пазари и устойчиво развитие на "Хигиенно медицинска индустрия" ЕООД - В. Търново, с бюджет от около 1,5 млн. лв. Като пример за добра практика по ОП "Конкурентоспособност" бе представен и проектът "Инвестициите в "Престиж 96" ООД – предпоставка за прогресивно развитие на европейските пазари", на стойност над 2,1 млн. лв.

По време на работната среща бе представен и Офис за технологичен трансфер (ОТТ) към Пловдивски университет "Паисий Хилендарски". Целта на офиса е да спомага за подобряване на връзките между академичната наука и бизнеса, като предоставя иновационни услуги на фирмите при реализацията на приложни разработки на университетски учени.

По данни на Информационната система за управление и наблюдение на структурните инструменти в България (ИСУН) към 18 ноември, Великотърновска област е на второ място в Северен централен район по стойност на сключените договори по ОП "Конкурентоспособност".

В региона по ОПРКБИ са реализирани и се изпълняват общо 65 проекта, на стойност над 64,6 млн. лева от общо 45 бенефициенти.

<< Sever.bg във Facebook >>



Докладвай за нередност в статията
Добави коментар