"Етър" загуби от "Литекс"

etar1924.com

"Етър" допусна пета поредна загуба с 0:4 от "Литекс". "Виолетовите" продължават и без вкаран гол от първия кръг насам, а с играта си през втората част определено разочароваха.

В 8-ата минута последва грешка на Гайдаров, който се опита да преодолява Геолги Миланов, но той овладя топката и намери Александър Цветков за 0:1. Малко след това Гайдаров се контузи и бе заменен от Станкев, а като десен бек заигра Ели Маркес. Играта до почивката продължи с атаки на "Етър" и опасни контри на гостите. С пас на Мартин Станкев Садула центрира пред вратата, но там Станкев не успя да засече. В 35-ата минута пък Луис Едуардо свали с гърди топката към Жандре, чийто удар бе спасен от вратаря.

Гостите обаче също имаха чисти възможности. Отличен пробив на Страхил Попов между двама завърши с пас към непокрития Исмаил Иса, но ударът му бе спасен от Димитров. След корнер пък Александър Цветков от въздуха би до гредата.

В самия край на полувремето "Етър” инкасира и втори гол. Георги Миланов измъкна топката и намери Исмаил Иса, който стреля неспасяемо в долния ляв ъгъл – 0:2.

Нищо в тактиката не се промени и през втората част. В 52-ата минута Луис Едуардо направи хубава атака и с остър удар прати топката в левия стълб. Малко след това обаче "оранжевите” отново наказаха "Етър” – Герасим Заков бе изведен отляво и с прецизен диагонален удар покачи на 0:3. В 64-ата минута пък току-що влезлият Ваюши с далечен изстрел под сглобката вкара четвъртото попадение. До края етърци на два пъти претендираха за дузпа за събаряния на Красен Трифонов и Пивати, но реферът остана безмълвен. В самия край опасен удар на Заков бе спасен от В. Димитров.

Съставът на "Етър": Димитров, Гайдаров (18 Станкев), Т. Трифонов, Гаджалов, Атанасов, Н. Петров, Анев, Ели Маркес, Жандре (56 Жандре), Садула, Едуардо (77 Пивати).

"Литекс" игра в състав: Пиргов, Божиков, Попов, Илия Миланов, Бодуров, Цветков, Йеленкович (70 Хасани), Г. Миланов, Г. Иванов (66 Колев), Исмаил Иса (58 Ваюши), Заков.

Преди началото на срещата бе награден бронзовият медалист от Параолимпиадата Радослав Златанов, който показа медала си пред публиката и получи флаг на "Етър" от футболния клуб.

___________________________________________________________________________________