Самбистката Калина Стефанова с втора световна титла

Еленчанката взе едно от 11-те отличия за страната ни от първенството в Литва

Община Елена

11 медала спечелиха българските състезатели по самбо от 35-то Световно първенство по спортно и бойно самбо във Вилнюс (Литва). 4 златни, 1 сребърен и 6 бронзови отличия за България са постигнати в конкуренция с повече от 450 състезатели от 65 страни.

Сред световните шампиони от страната ни е и Калина Стефанова от Елена, която за втори път печели златото на Световно в категория до 56 кг. Шампиони в бойното самбо станаха Марко Косев (57 кг), Росен Димитров (82 кг) и Мартин Маринков (над 100 кг).

При мъжете в категория до 62 кг втори се класира Борис Борисов. Бронзовите отличия пък спечелиха Иван Илиев в категория над 100 кг, Камен Георгиев в категория до 90 кг бойно самбо. Трето място заеха българските самбисти и в спортното самбо - Ивелина Илиева (60 кг), Мария Оряшкова (80 кг), Мирослав Дебрелиев (100 кг) и Мартин Иванов (68 кг).

България се класира на второ място в отборното класиране по бойно самбо след Русия.