29 медала за карате клуб „Янтра" (СНИМКИ)

7 златни, 11 сребърни и 11 бронзови медала спечелиха състезателите на карате клуб "Янтра" от Националната индивидуална купа по Шотокан Карате До. Проявата се проведе в събота, 3 юни, в спортна зала "Орловец" и привлече 287 състезатели от 19 клуба в страната, които демонстрираха уменията си в три дисциплини – ката, кумите и Асай Рю ката.

1924479

Кметът на община Габрово Таня Христова откри състезанието. Тя бе удостоена със статуетката "Орелът на хан Аспарух" от вицепрезидента и главен инструктор на БФШК Лъчезар Ненов.

По думите му Габрово е специален град за Шотокан федерацията, тъй като тук се провежда първото Национално първенство по Шотокан Карате-До през 2006 г.

28 възпитаници на треньора Владимир Вътев участваха в Националната индивидуална купа и завоюваха 29 медала. От дисциплината ката състезателите на клуба спечелиха девет отличия. Най-добри кати в своите възрастови групи изиграха Максим Върбанов (10-11-годишни) и Иван Димитров (12-13-годишни). Втори места заеха Георги Господинов (6-7-годишни), Дамян Ройбов (12-13-годишни), Мартина Чобанова (12-13-годишни) и Йоанна Куманова (16-17-годишни), а трета оценка получиха Диана Стойнова (14-15-годишни), Тодор Кънев (8-9-годишни) и Мариян Райков (10-11-годишни).

1924475

1924477

От Асай Рю катата КК "Янтра” взе най-много медали от всички участвали клубове – общо 8. Иван Димитров (12-13-годишни) дублира златото си. На най-високото стъпало на почетната стълбичка се качиха също Йордан Стефанов (10-11-годишни) и Мартина Чобанова (12-13-годишни). Победителят в катата Максим Върбанов (10-11-годишни) остана втори след съотборника си Йордан Стефанов.

1924482

Втори места заеха също Дамян Ройбов (12-13-годишни), Диана Стойнова (14-15-годишни) и Йоанна Куманова (16-17-годишни), а Габриела (10-11-годишни) се класира трета.

1924474

Още 12 габровски отличия донесоха двубоите на кумите. Златен триумф направиха сестрите Виктория и Габриела Димитрови. Виктория завоюва първото място при децата младша възраст (8-9-годишни). Габриела участва при децата старша възраст (10-11-годишни) и грабна златото с четири победи.

1924473

1924480

Със сребърни медали се окичиха Георги Господинов при най-малките (6-7-годишни), Мариян Райков (10-11-годишни) и Йоанна Куманова (16-17-годишни). Бронзови отличия на клуба донесоха Денис Петров (8-9-годишни), Георги Ноев (10-11-годишни), Максим Върбанов и Йордан Стефанов (10-11-годишни над 5-то кю), Дамян Ройбов (12-13-годишни, 44 кг), Иван Димитров (12-13-годишни, 54 кг) и Мартина Чобанова (12-13 годишни, +45 кг).

1924478

1924476

В комплексното класиране по спечелени отличия от Националната индивидуална купа по Шотокан Карате До, КК "Янтра” се нареди на 4 място. Със завоювани общо 35 медала, първото място зае КК 4Ронин” (Бургас), следван от СК "Шори Доджо" (Казанлък) и СК "Спартак 14" (Плевен).

Източник: Община Габрово