Ловеч 20°C

"Литекс" с победа над домакините "Любимец"

ПФК "Литекс"

"Литекс" спечели срещу новаците в групата "Любимец".

След загубата от Левски, ловчанлии показаха надмощие и играха с класа над домакините. Оранжевите спечелиха с 4:1.

Халфът Симеон Славчев се прояви в срещата с гол и две асистенции. Това беше единадесетото попадение за национала досега през този успешен за него сезон. Отбелязаха също Джазула, Джордан и вкараната през втората половина резерва Манолов. Още в третата минута "Литекс" пропусната голово положение, след като Джазула изведе Ваюши срещу вратаря. Футболистите на Златомир Загорчич създадоха няколко опасности, а в 18-та минута Славчев уцели напречна греда след ъглов удар, но съдията отсъди фаул.

В 28-та минута Цветанов изпрати топката над вратата заради лошия терен.

Литекс откри резултата в 32-та минута. След триходова атака колумбиецът Джордан отбеляза. В 38-та минута ловчанлии вече водеха с 0:2 след майсторското подаване на Славчев към Джазула, който матира вратаря. След почивката Славчев отбеляза за отранжевите в 47-та минута. А в 59-та минута Любимец успя да намали резултата с гола на Тодор Колев.

Манолов от "Литекс" оформи крайното 1:4.