Ловеч 20°C

Станимир Беломъжев отново първи - спечели Световно по ски ориентиране за студенти

Троянецът спечели спринта в Тула с резултат 10:45

Снимка: orienteering.org

Шампионът Станимир Беломъжев стана първи на Световно студентско първенство по ски ориентиране, което се провежда в Тула, Русия.

Троянецът постигна поредния си успех в оспорваната конкуренция на руснаци, финландци, шведи, естонци, норвежци и др. Българската гордост в ски ориентирането спечели първия старт от програмата на първото издание на първенството - спринт.

30 мъже и 25 жени се включиха в турнира. Маршрутът на мъжете беше с дължина 3300 м и 13 контролни точки, а на жените - 2700 м с 10 контролни точки.

10:45 е времето на Беломъжев, което е с 10 сек. по-добро от това на представителя на Беларус – Юри Язиков, и с 20 секунди от времето на Туомас Котро, Финландия, които останаха на второ и трето място.

При жените победителка е Соня Морски (Финландия), следвана от Мира Каскинен (Финландия) и Дейзи Кудре (Естония).