Русе 21°C

172 отличия през годината за СК "Динамо"

Фейсбук

През изминала 2013 година СК "Динамо" - Русе успя да постигне общо 172 отличия по джу-джицу и карате от участия в държавни първенства и турнири и от международни турнири,европейски и държавни първенства. Прогресът на клуба се забелязва и признава на национално и международно ниво.

На провелото се Европейско първенство за мъже в Германия Тодор Събев завоюва престижното 7-о място. На същия спортен форум Антоан Янков остана 9-и, а Владислав Върбанов и Пламен Колев останаха 11-и.

От провелите се национални първенства и турнири "Динамо" - Русе има 32 отличия при каратето. На провелото се Европейско първенство за мъже и жени в Унгария Тодор Събев стана Европейски отборен шампион, а на последвалото Световно първенство за кадети, мъже и жени в Сърбия той покори три пъти световния връх съответно съответно: индивидуално до 21 г. до 75 кг - злато, мъже - оупън категория - злато, отборно микс-злато,отборно мъже - сребро.

В клуба тренират общо 124 души, както деца на 4-годишна възраст, така и мъже и жени във всички възрастови диапазони. Развиват се направленията джу-джицу, карате, самозащита, тае бо и кросфит.

Старши треньор е Сенсей Борислав Кисев - 3-и дан джу-джицу, 3-и дан полицейска лична защита, 2-и дан шотокан карате, инструктор по тае бо и кросфит. Инструктор в клуба е Тодор Събев - 1-и дан джу-джицу, 1-и дан шотокан карате.