Русе 21°C

Медали от „оранжев код“

На Регионалния тенис турнир кметът на Русе призова за единство на местните клубове

Снимка: Община Русе

За трета поредна година в Русе се проведе Регионален тенис турнир за деца на "оранжев корт”. Участие в него взеха състезатели, родени след 2005г. Надпреварата беше организирана от Тенис клуб "Русе" и Българската федерация по тенис, с финансовата подкрепа на Община Русе.

След оспорвани срещи, първото място при момчетата спечели Анастас Маздрашки от тенис клуб НСА. Второто място беше заслужено от Димитър Михайлов от тенис клуб "Тича” Варна. Третите места завоюваха Димитър Пенчев от тенис клуб "Кристи”- Дряново и Мартин Михов от тенис клуб "Плевен 99”.

В турнира за момичета, първото място грабна Анастасия-Александра Николова от Тенис клуб "Тича” - Варна. Второто място зае състезателката на тенис клуб "Изида”-Добрич Михаела Йорданова. Третите места бяха спечелени от състезателките на тенис клуб "Приста 2011”- Русе Габриела Ботева и Гергана Айзнер.

898519

Победителите бяха наградени от кмета на Община Русе Пламен Стоилов и главния съдия на турнира Иво Пазарджиев. Градоначалникът пожела на децата да продължават да спортуват активно, да печелят медали и да бъдат винаги победители.

На кортовете имаше представители и на двата русенски клуба – "Приста 2011” и Тенис клуб "Русе". От месеци те водят спор помежду си за бъдещото стопанисване на спортната база. Преди няколко седмици, кметът покани на среща представители на двата клуба, на която призова за конструктивен диалог. За пореден път вчера той ги прикани да се помирят и заяви, че интересите на състезателите са най-важни и тяхната подготовка е необходимо да остане приоритет в работата на всеки клуб.