Русе 21°C

Стилиян Грозев втори на Европейското за младежи по вдигане на тежести

16-годишният русенец беше сред най-младите в своята група

Сребърен медал спечели състезателят на Тежкоатлетически спортен клуб – Русе Стилиян Грозев от Европейското първенство за младежи и девойки в Литва. 16-годишният Стилиян се състезава в категория до 62 килограма при 20-годишните заедно с още 9 младежи.

Русенецът постигна трети резултат в изхвърлянето с 118 кг, както и в изтласкването с 143 кг. С двата бронза той зае второто място в общото класиране и сребърния медал.

Айдин Емра от Турция стана шампион на Европа, а вторият български състезател в тази категория Петър Ангелов се нареди на седма позиция.

1578868

Към момента на Стилиян Грозев му предстои подготовка за Световното първенство по вдигане на тежести за мъже. Той ще тренира заедно с националния отбор, воден от старши треньора Иван Иванов. Състезанието ще се поведе през ноември в град Хюстън, САЩ, където българският отбор ще се опита да защити спечелените квоти за предстоящата Олимпиада.