„Дунав“ отстъпи във втората си зимна контрола

Повече за:

"Дунав" загуби във втората си зимна проверка. "Драконите" отстъпиха на деветия от румънската елитна Лига 1 – КСМС Яш с 1:2.

Русенският състав в началото бе със Станислав Антонов на вратата, а пред него Михаил Милчев, Олексий Ларин Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Нуриддин Давронов, Бирсент Карагарен, Юлиан Ненов, Васил Шопов, Мирослав Будинов.

През първата част двата отбора заложиха на сигурността и положенията за отбелязване на гол не бяха много. Така логично на почивката резултатът бе 0:0.

След подновяването на играта бяха извършени много смени. Дунавският щаб изпробва и някои нови тактически варианти. Грешка в средата на терена остави двама нападатели на румънския тим в голова позиция и резултатът бе открит в 52-ата минута. Само 3 минути по-късно Будинов си взаимодейства с Диян Димов при русенска контраатака. Капитанът на "Дунав" намери Самир Аясс, който не сгреши за 1:1.

Последваха още няколко добри ситуации за отбелязване на ново попадение за "драконите", които обаче не бяха реализирани. Вместо това отборът от Румъния бе по-точен и се възползва по-добре от своите шансове, стигайки до победно попадение малко преди края.

"Мачът бе равностоен. Имахме и ние своите шансове. Явно румънският отбор е по-напред в подготовката. Все пак и тяхното първенство се подновява през следващата седмица. Ние имаме върху какво да работим още", коментира треньорът Веселин Великов.

Това е втора контрола за отбора на "Дунав" по време на зимния му лагер в Турция. Припомняме, че в първата той победи "Ворскла" Полтава с 5:1. Следващата проверка е предвидена за 29 януари, неделя, срещу руския "Кубан" Краснодар.

източник:dariknews.bg