"Лудогорец" падна от "Реал" (Мадрид), но игра достойно

Снимка: БТА
Повече за:

Великолепен мач изигра шампионът на България "Лудогорец" във втори кръг на груповата фаза на Шампионска лига срещу миналогодишния шампион "Реал" (Мадрид), въпреки че загуби с 1:2 домакинството си.

Разградчани  поведоха в резултата с гол на Марселиньо в шестата минута след ъглов удар. Веднага след това реферът Крейг Томпсън отсъди спорна дузпа за "Реал". Вратарят Владислав Стоянов спаси удара на Кристияно Роналдо.

В 24-ата минута шотландецът отсъди втора дузпа за гостите от Мадрид. Отново изпълнител беше Роналдо, но този път не успя да избие топката, която се удари в гредата и влезе в мрежата. Равенство 1:1. В 77-ата минута Карим Бензема отбеляза победния гол за "Реал" Мадрид.

Съдийство на шотландеца Крейг Томсън бе доста спорно и като че предреши мача.

Без съмнение играта на "Лудогорец" е направила впечатление на "кралския клуб", който не заслужи трите точки, с които си тръгва от Националния стадион "Васил Левски".

"Лудогорец" остава на последното четвърто място с нулев актив и две поражение с един и същи резултат от "Ливърпул" и "Реал" - 1:2.

В другия мач от нашата група Базел победи Ливърпул с 1:0.

Пречетете повече за това Лудогорец плени България, но малко не достигна срещу Реал Мадрид.