40 колоездачи въртяха педали за „Купа Русе 2013“

Снимка: Община Русе

40 състезатели от цялата страна се включиха в Колоездачно спортно състезание за "Купа Русе 2013" този уикенд. Негов организатор бе Колоездачен спортен клуб – Русе, със съдействието на Община Русе. Надпреварата премина под егидата на кмета Пламен Стоилов.

Състезанието се провежда за трета поредна година.

Участниците в него мерихи сили в следните категории: юноши, до 40, до 50, до 60 и над 60 години. За първа година в надпреварата се включиха юноши младша възраст. Най-младият участник бе 13-годишният Цветан Тодоров от Русе, а най-възрастният – 63-годишния Никола Демирев от Пловдив. Сред състезателите имаше и лицензирани в Италия и Белгия колоездачи.

Надпреварата протече в 2 етапа. В събота се проведе индивидуално бягане по часовник, което премина по маршрута с. Щръклево – ДЗС – с. Щръклево.

Вторият етап на състезанието беше общ старт, който се състоя днес до обяд по трасето Сръбчето - с.Бръшлен – Сръбчето.

986770 986771 986772

В първия етап на класирането при юношите Янко Денев стана първи, а Боян Иванов – трети - и двамата от Русе. До 40 г. втори се класира троянецът Ивайло Гечев. Отново двама русенци влязоха в призовата тройка до 50 г. - Росен Станчев и Стелиян Радев. Венцислав Петков, също от Русе, стана победител до 60 години.

Във втория етап при юношите на трето място се класира Янко Денев. Ивайло Гече от Троян стана първи до 40 г., Росен Станчев и Еридинай Осман от Русе заеха първо и второ място до 50 г., а Венцислав Рачев е трети до 60 г.

Победителите получиха грамоти от кмета Пламен Стоилов.