Безапелационни! Хандбалистките на "Етър-64" отново са шампионки

Безапелационни! Хандбалистките на "Етър-64" отново са шампионки Етър-64 с миналогодишната титла.

Женският хандбален тим "Етър-64" защити миналогодишната си шампионска титла и спечели общо шести трофей в историята си, след като днес надви габровския "Бъки" с 28:24.

Двубоят в ДКС "Васил Левски” бе трети финален плейоф, като "виолетовите" спечелиха и двата предишни двубоя в Габрово.

"Етър-64" стана шампион на България през 2002г., 2004г., 2009г., 2010г., 2011г. и сега.

На хандбалното игрище днес великотърновки бяха с класа над съперника и след едно равностойно начало заслужено дръпнаха в резултата и не позволиха изненади.

Габровки поведоха с 6:3, но още през първото полувреме "Етър-64" успя да обърне изцяло развоя на двубоя до 13:10.

След почивката и шоуто в залата, "виолетовите" дръпнаха до 18:13 и успяха да запазят дистанцията почти до самия край.

Мачът не мина и без нерви, като червени картони в 53-та минута получиха Роксана Радева и Александрина Брунева. Преди това Радева бе отстранена за две минути, заради събаряне на Коцева.

В крайна сметка "Етър-64" се показа по-големия боец и заслужено титлата остава във Велико Търново.