Българки обраха медалите на международен турнир

Турнирът по бокс се проведе в Сърбия

Снимка: Thinkstock/Guliver

Българските национални състезателки по бокс, ръководени от русенеца Павел Сяров, спечелиха няколко медала от международно състезание - Третият турнир на нациите. Той се проведе в сръбски град Върбас, Войводина и в него взеха участие 235 боксьорки от 23 страни.

В категория до 57 кг. Светлана Каменова взе златото. Любомира Гирова от БК "Първенец" спечели сребърен медал, след като не успя да се пребори с индийката Сиуи на финала. В категория до 60 кг. от турнира с бронз си тръгна Деница Елисеева, след като загуби на полуфинала от англичанката Чантъл Камерън.

Никол Младенова също стана бронзов медалист. Докато спечелилите медали от Световното първенство за девойки, Габриела Димитрова и Венелина Поптолева, не успяха да се класират в челната тройка.