Лудогорец на победа от шестата титла

Лудогорец разби с 4:0 Черно море и е само на победа от шестата си поредна титла - съобщава клубният сайт.
"Орлите" предрешиха всичко в срещата още до почивката. Те поведоха в резултата още в 7-ата минута. Тогава след контраатака топката се озова във Вандерсон, който веднага подаде към Кешеру. За румънеца не бе проблем отблизо да отбележи 20-ия си гол в елита от началото на сезона. 2:0 направи Паломино с глава в 37-ата минута след центриране на Вандерсон. Три по-късно най-добрият играч на терена – Вандерсон, се възползва от грешка в защитата на гостите и технично прехвърли Емо Михайлов – 3:0. Погромът за гостите бе оформен от Кешеру, който реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Кузма срещу Паломино.
През втората част играчите на Георги Дерменджиев намалиха оборотите и пожалиха състава на Георги Иванов - Гонзо, въпреки че създадоха няколко положения пред вратата на варненци.

ЛУДОГОРЕЦ – ЧЕРНО МОРЕ 4:0
1:0 Клаудиу Кешеру (7')
2:0 Хосе Паломино (37')
3:0 Вандерсон (39')
4:0 Клаудиу Кешеру (45') - дузпа
Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Сисиньо, Хосе Луис Паломино (80 - Игор Пластун), Козмин Моци, Густаво Кампаняро, Светослав Дяков (72 - Абел Анисе), Марселиньо, Вандерсон (86 - Върджил Мисиджан), Джонатан Кафу, Клаудиу Кешеру
Черно море: Емил Михайлов, Даниел Георгиев, Стефан Станчев, Иван Коконов (78 - Валентин Йосков), Траян Траянов, Мартин Костадинов, Марек Кузма, Борислав Балджийски (72-Мартин Минчев), Ондрей Сукуп, Хосе Лопес, Николай Минков (57 - Емил Янчев)

Жълти картони: Натанаел, Клаудиу Кешеру (Лудогорец); Мартин Костадинов, Ондрей Сукуп, Хосе Лопес (Черно море).