Рали кросът край Баховица завърши

На пистата показаха китайските автомобили, чието производство ще започне до няколко месеца в Баховица

Приключи състезанието по рали крос на пистата край ловешкото село Баховица. Автомобилната надпревара е кръг от републиканския шампионат по рали крос и се проведе за 21-а година.

38 пилоти от 15 отбора от цялата страна взеха участие в ралито. На първо място се класира Васил Василев с "Лада Самара”  от отбора на "Старт Н” – Криводол. Втори завърши Румен Киров със "Субару” от Монтана, а трети остана дългогодишният победител Стоян Апостолов с "Форд Сиера”, който се състезава за "Елена рали тим” – Бургас.

Ловеч беше представен от Цецко Цачев с "ВАЗ 2107”, който завърши пръв в квалификациите, но остана последен в по-горния клас.

На пистата направиха демонстрационни обиколки новите модели китайски автомобили, които ще се произвеждат в строящия се завод на "Литекс Моторс” в Баховица.