Хандбалистките от „Левски 1920“ - шампиони

Треньорът окачи златния медал на кмета инж. Детелина Борисова

Областна администрация - Велико Търново

От 31 май до 2 юни Стражица бе домакин на финалите на държавното първенство по хандбал за момичета във възрастова категория 13 години. Хандбален клуб "Левски 1920”- Стражица даде всичко от себе си за перфектната организация по посрещането на 90 деца, треньори и съдии в малката община. В града пристигнаха осемте най-добри отбора от България в четирите зонални групи.

Класираните във финалите бяха: ХК "Етър’64”-В. Търново, ХК "Панагюрище”- Панагюрище, СКХ "Васил Левски”- Нови пазар, ХК "Левски”- Стражица, СКХ "Русе”- Русе, ХК "Белене”- Белене, ХК "Владислав” – с. Джулюница и ХК "Бъки” – Габрово.

937304

Съдии на срещите бяха дългогодишни деятели, с международен авторитет- Галин Караджов, Светослав Петров, Пламен Павлов, Васил Лампаров, делегат на първенството Милен Белев. От страна на домакините основните организтори бяха Иляна Петрова и Боянка Николова.

Гости на първенството бяха Симеон Съев, член на УС на Българската федерация по хандбал и главен секретар на зона "Мизия”; Георги Атанасов – член на УС на БФХ и президент на ХК "Панагюрище”, гр. Панагюрище; Христо Коев – дългогодишен деятел на хандбал в България и междунарен съдия; Кирил Грозданов, дългогодешен деятел и доайен в зона Мизия.

937303

След поредица от оспорвани срещи в двете групи на първенството, на финала се срещнаха двата най-добри отбора: ХК "Панагюрище” - гр. Панагюрище и ХК "Левски – 1920”- гр. Стражица. Двубоят премина в оспорвана надпревара, като в първото полувреме двата отбора играха гол за гол и то завърши с резултат 7:7. Във второто полувреме стражичани смениха тактиката и това се усети още в 10-тата минута, когато напреднаха с 5 гола.

До края на срещата левскарките не позволиха разликата в головете да падне под четири гола. Крайният резултат 18:14 в полза на стражишките девойки ги направи републикански шампиони по хандбал момичета 13 години.

937302

На финалната среща да подкрепят домакините на първенството дойдоха кметът на общината инж. Детелина Борисова, заместниците й инж. Йордан Димитров и Стефан Иванов, председателят на Обс инж. Илиян Маринов и неговия заместник д-р Емилия Георгиева, директорът на дирекция "Хуманитарни дейности” Дилян Братованов, като те взеха участие и в награждаването. Като жест от страна на шампионите от ХК "Левски – 1920”, треньорът Димитър Димитров окачи златния медал на кмета на града инж. Борисова.

Състезателките получиха и индивидуални награди. Мадлен Тодорова бе призирана като най-добър ляв гард и голмайстор на първенството, Иванела Димитрова получи награда за най-полезен играч на първенството, а Александрина Нейкова – за най-добър вратар на първенството.