"Етър" загуби от "Ботев" с 0:2

"Виолетовите" бяха надиграни насред "Ивайло" във Велико Търново

Снимка: Север.бг

"Етър" загуби първата си контрола за лятото срещу "Ботев" (Пловдив) с 0:2 насред "Ивайло". Треньорът на "виолетовите" Георги Тодоров заложи на старите имена в титулярния състава, а след мача не скри, че част от тях ще си заминат.

Първото сериозно положение в мача бе пред вратата на "Етър", когато в 13-та минута Тодор Неделев тресна страничния стълб с мощен удар.

В 34-та минута резултатът бе открит. Отново Неделев бе главно действащо лице. Той игра на двойно с Тимонов и с хубав изстрел изведе своя тим напред - 1:0.

След почивката темпото на игра спадна, а Георги Тодоров пусна в игра част от новите попълнения. Ахмед Хикмет показа добри умения, Куаме Фидел също, но като цяло нямаше много време за доказване на качествата.

Крайното 0:2 бе оформено от Наско Курдов в 90-та минута, след като реализира сред бърза контраатака на "Ботев".