Вход | Регистрация

Отличиха талантливи севлиевски деца

За десети пореден път в Севлиево бяха раздадени награди за талантливи деца. Тази година Училищното настоятелство номинира 102 деца, от които 46 получиха престижни отличия. Основните критерии, на които трябваше да отговарят изявените деца, е да са постигнали първо, второ или трето място в конкурси, олимпиади и състезания на национално и международно равнище в областта на науката, и в областта на музикалното, певческото, изобразителното, танцовото и театралното изкуство.

Отличиха талантливи севлиевски децаОбщина Севлиево

За да проверят знанията на присъстващите, организаторите бяха подготвили викторина със забавни въпроси, а за доброто настроение на всички се погрижиха възпитаниците на НЧ "Развитие  1870 ”, с изпълнения на акордеон, синтезатор и тамбура.

Отличиха талантливи севлиевски децаОбщина Севлиево

Награди получиха:

Вокална формация "Upstream voices" с ръководител Ценка Горалова

Яна Димитрова получила "Гран – При” на Национален конкурс за изпълнители на популярна песен "Звездици за Лора” – гр. Свищов – 2013 г.

Гала Ботева спечелила специална награда на детското жури и 1-ва награда – златен медал на национален конкурс "15 Лалета” – гр. Хисаря – 2013 г.

Сияна Калоянова получила 2 – ра награда –на Национален конкурс за изпълнители на популярна песен "Съзвездие” –

Траяна Цонкова с 2 – ра награда – сребърен медал –на Национален конкурс "15  лалета” – гр. Хисаря – 2013 г. – май

Флория Цанкова с 1 – ва награда – златен медал  –от Националния конкурс "15 лалета” – гр. Хисаря – 2013

Антония Пенева с 2 – ра награда  – сребърен медал – Национален конкурс "15 лалета” – гр. Хисаря – 2013 г.

Арт център "Видима" с ръководител Снежана Велчева

Яна Пенчева спечелила награда от сдружение "Духовно огледало” за участие в откриване на изложбата във Виена на детски Арт център "Видима” в "дом Витгенщайн” .

Жана Василева и Преслава Василева с награди за цялостен принос в участие на изложба на Арт център "Видима” Париж в централата на "Юнеско” .

СОУ "Васил Левски"

Сезен Ходжа - Трето място в Националния кръг на състезанието по креативно писане на английски език;  

Никола Дюлгяров - I място в националния фестивал "Наука на сцената 4”, в направление "Научни експерименти”;

Константин Рачев - I място в конкурса на Фондация "Еврика” – Космосът – настояще и бъдеще на човечеството, в направление "Компютърни творби”;

Димитър Братованов - II място в Национално състезание за ефективно използване на информационни технологии в общуването Communic@teIT 2013 – направление Мултимедийни презентации; III място в Международния конкурс, посветен на космическите изследвания, "Odysseus" – март 2013 г. ;

Георги Колев - III място в Международния конкурс, посветен на космическите изследвания, "Odysseus"

Мироцвета Даскалова - II място в Национално състезание за ефективно използване на информационни технологии в общуването Communic@teIT 2013 - направление Мултимедийни презентации

Надежда Иванова и Преслава Иванова - IV мястов Национално състезание за ефективно използване на информационни технологии в общуването Communic@teIT 2013 - направление Мултимедийни презентации;

Професионалната гимназия по керамика и мебелно производство, гр.Севлиево

Красимир Цанков, Мартина Господинова и Борис Маринов получили трето място в състезанието "Мебели, стилни мебели и дърворезба".

Детски комплекс "Йовко Йовков"

Илдъз Ибрямова - 1 място от Шести национален конкурс  за изпълнители на народна музика- Русе,

Мартина Кирилова - 2 място на Национален конкурс "Златна есен-плодовете на есента”- Севлиево

Юлияна  Мур - 1 място от Национален детско-юношески конкурс за музикално и танцово изкуство " Орефеева дарба”

Тони Пеев - 1 място в Национален ученически конкурс за рецитатори на руски език

Любомира Георгиева - 1 място от Национален конкурс "Свети Трифон Зарезан”-Сунгурларе

Цвета Цветомирова - 2 място от Национален конкурс " Малките нашенци”

Волен Валериев - 2 място от Национален конкурс "Свети Трифон Зарезан”-Сунгурларе

Народно читалище "Развитие - 1870" - Севлиево

Мирослав Христов - ІІ награда от VІІІ Национален фестивал на Музикалните школи

Йоан Димчовски - ІІ награда от VІІІ Национален фестивал на Музикалните школи

Петър Монев - Специалната награда на журито от ХІХ Национален детски фолклорен конкурс "Диньо Маринов"

Иван Яниславов - Златен диплом от Международен конкурс за приложни и изящни изкуства -Занка – Унгария

Анна-Мария Михайлова - награда от ХІІ Международно биенале на детска рисунка – Канагава, Япония, І награда, медал и диплом от Международно биенале за детска рисунка към академията за детско изкуство – Ксанти, Гърция.

Пламена Войводова - І награда, медал и диплом от Международно биенале за детска рисунка към академията за детско изкуство – Ксанти, Гърция.

<<Sever.bg във Facebook>>



Докладвай за нередност в статията
Добави коментар