Плевен 29°C

3 точки делят "Спартак" от върха

"Спартак" победи с 2:1 като гост отбора на "Видима-Раковски" (Севлиево) и се доближи на 3 точки от първите места в класирането.

Старши-треньорът на "Спартак" Стефан Колев заложи на следните единадесет: Васил Тодоров, Михаил Милчев, Петър Ванков, Кристиян Григоров, Мариян Блажев, Цветомир Панов, Ивайло Раденцов, Васил Шопов, Янислав Иванов, Любомир Иванов и Станислав Краев.

Първата голова ситуация в срещата създадоха домакините в 12 мин. след като удар с глава на Крачунов бе избит почти от голлинията от Мариян Блажев. Последваха няколко опасни атаки на плевенчани, но ударите преминаха на сантиметри от вратата на домакините.

Всичко по-итересно се случи през второто полувреме, прразказа след мача Тони Вашков, пресаташе на плевенския клуб. В 51 мин. бившият нападател на "Спартак” Ангел Русев се възползва от груба грешка на Кристиян Григоров и останал сам срещу вратаря Васил Тодоров откри резултата.След негативния развой на срещата, наставникът на "Спартак” Плевен Стефан Колев направи три смени, като в игра влязоха Александър Киров, Влади Василев и Любомир Тодоров.

Именно резервата Любомир Тодоров възстанови равенството в 81 мин. със страхотен удар от границата на наказателното поле. Четири минути  по-късно Александър Киров остана сам срещу вратаря, технично го преодоля и донесе победата за плевенчани.