"Етър" ще се бори да запази първото си място при гостуването в Сливен

"Виолетовите" ще разчитат на подкрепата на стотици свои привърженици под Сините камъни

Снимка: Север.бг

С оптималния си състав ще излезе старши треньорът на "Етър" Цанко Цветанов при гостуването си в Сливен. Всички негови възпитаници са възстановени, налице са и Георги Какалов и Николай Петров, чиито наказания изтекоха.

"Виолетовите" ще се стремят да спечелят победа в Града на стоте войводи и да запазят първата си позиция във временното класиране на Източната "Б" група. Групата футболисти, които ще пътуват за Сливен, ще бъде определена малко преди тръгването днес следобед.

Два автобуса с над сто човека привърженици на "Етър" ще пътуват заедно с отбора, за да го подкрепят при тежкото му гостуване. Отделно доста великотърновци ще използват първите хубави дни на пролетта, за да отидат до Сливен с автомобилите си.

Следващата домакинска среща на "Етър" е срещу един от традиционно силните отбори в българския футбол "Ботев" Пловдив.
Междувременно с резултатна победа започнаха пролетния дял на първенството юношите старша възраст. В сряда на стадиона в Самоводене младите етърци разгромиха връстниците си от "Бдин" Видин с 5:0. Още в 12-ата минута Ивайло Тодоров завърши хубава комбинация и откри резултата. Второто попадение отбеляза Бисер Стоянов в 23-ата минута, а след това дойде времето на Кадер Мустафов, който се разписа на два пъти до почивката (34-а и 43-а минути).
През второто полувреме темпото чувствително спадна, макар етърци да продължаваха на имат инициативата в свои ръце. Последното попадение в срещата падна в 58-ата минута, когато Светослав Йорданов проби сам през отбраната на гостите и оформи крайното 5:0