В. Търново награди финалистите от 64-ата Международна колоездачна обиколка

Стефан Христов е победител след петте етапа на състезанието

Старата столица посрещна снощи финала на 64-ата Международна обиколка на България. Първенците бяха наградени на церемонията на площад "Цар Асен I” пред крепостта Царевец.

Кметът на В. Търново Даниел Панов, придружен от народния представител Цветан Цветанов и от областния управител проф. Пенчо Пенчев, награди победителите.

Победител в крайното класиране след петте етапа от състезанието е българинът Стефан Христов, състезаващ се за турския "Брисаспор". Втори в генералното класиране е Олег Земляков /Казахстан/, а трети – Патрик Тибор /Словакия/. Призьорите от последния етап Сливен – Велико Търново също получиха отличия, а пръв в пробега стана Иван Стевич /Сърбия/.

Като най-изявен спринтьор в Международната колоездачна обиколка на България беше определен Патрик Тибор, който получи Зелената фланелка.

"За нас във Велико Търново е чест, че Международната колоездачна обиколка финишира тук. Бих искал да ви припомня, че преди 130 години великотърновецът Методи Хаджипетров е първият човек в България, който е вкарал велосипеди в нашия град. Той формира първата велосипедна група в България. Ние, великотърновци, се гордеем, че сме част от историята на този спорт”, каза кметът Даниел Панов пред спортистите и феновете на колоезденето.

120 колоездачи от 20 отбора пристигнаха във Велико Търново от Сливен, където започна последният етап от обиколката.