Плувците ни не се умориха от златото

Състезателите на великотърновският спортен клуб по плуване „Етър 2000” спечелиха 4 златни, 3 сребърни и един бронзов медал на Държавното в София

КПС "Етър 2000"

Състезателите на великотърновският спортен клуб по плуване "Етър 2000” регистрираха поредното си успешно представяне на Държавното Първенство за юноши и девойки младша възраст (13-14 г), което се проведе в София.

Активът им е 4 златни, 3 сребърни и един бронзов медал.

Николай Петровски спечели две шампионски титли - на 200 м бътерфлай с време 2:21,15 и на 200 м съчетано плуване с време 2:26,27. На 100 м бътерфлай и на 400м съчетано плуване успя да се пребори за сребърни медали с времена 1:04,09 и 5:04,60.

Илина Йозова също завоюва 2 шампионски титли – на 100 м и на 200 м бруст с времена съответно 1:19,47 и 2:52,86. На 100 м бътерфлай е четвърта, а на 200 м съчетано е шеста.

Стилиян Стоянов се окичи с бронзов медал на 200м гръб с време 2:29,48, а на 100 м гръб е седми. Добро представяне направи и Магдалена Томова, която се класира шеста на 100 м гръб и девета на 200 м гръб.

Йордан Момински, Мариян Байчев и Мартин Владимиров също плуваха силно и подобриха личните си резултати. Трима от състезателите на треньорката Роза Георгиева – Симеон Събев, Илина Йозова и Николай Петровски покриха нормативи за включване в състава на националния отбор.

Смесената щафета при момчетата в състав Стилиян Стоянов, Божидар Николов, Николай Петровски и Симеон Събев успя след много оспорвана битка да завоюва сребърни медали с време 4:40,95.

Така в крайното класиране момчетата на КПС "Етър 2000” се наредиха на четвърто място, а отборно на единадесето.