Състезание на 2 гуми домакинства Габрово

Състезател на Елена се класира на 8-мо място сред 40 претенденти в неговата възрастова група

Община Елена

230 участници от България, Великобритания, Гърция и Румъния се включиха в третото издание на състезанието Gabrovo Challenge City DH.

Еленчанинът Росен Бонев се класира 8-ми в надпреварата с планински велосипеди в километър и осемстотин метровото трасе, информираха от Общината. Той се състезава в дисциплина "Спускане” в категория мъже 17+. Росен финишира за една минута и петдесет и три секунди и успя да се пребори за осмото място сред 40 състезатели в неговата възрастова група.

Gabrovo Challenge City DH е единствената до този момент зрелищна надпревара с планински велосипеди в градски условия и предизвика огромен интерес сред състезатели и публика. Състезателното трасе представлява отсечка "Спускане” с всякакви интересни препятствия, като множество стълби, скокове, виражи и разнообразни дървени конструкции.

В надпреварата Росен пука три пъти гума, блъска се в дърво и пада по стъпала, но не се отказва от заветната си цел – класиране на челно място в състезанието. Младежът, който е на 21 години, харесва трудностите и адреналина. След като преминава през няколко мотора, той се спира на планинско колело и сега мечтае да влезе в отбор и да участва в Световната купа по спускане.

1296086

През 2013 година Росен участва за пръв път на състезание с планински велосипеди в град Троян, където заема 6-то място в спускането.