Деца откриват какво умеят на "Етър"-а
Снимка: АЕК "Етър"
Продължава работата на детския кът "Открий какво умееш" в Архитектурно-етнографски комплекс "Етър”.
В него децата научават игрите на баба и дядо, решават логоически задачи, четат български народни приказки, играят куклен театър, тъкат на стан. Специално в дните на XI-ти Международен панаир на народните занаяти, който е от 6 до 8 септември, в детския кът ще има обучение в грънчарство и тъкачество. Всеки ще има възможност да направи свой глинен съд или да изтъче нещо на стана и да си го вземе за спомен.
Така чрез обучение и забава най-малките откриват своите умения и способности. Кътът бе открит на 6 август и ще е безплатен до 19 септември. Отворен е за посетители от 10.00 до 15.00 ч.
Организатори и партньори са екипът на музей Етър, Департамент Археология на Нов български университет, с подкрепата и финансирането на фондация "Америка за България". Детският кът в АЕК "Етър" е част от проект и подобни такива има в Национален музей "Земята и хората" в София, Регионален исторически музей в Кюстендил и Регионален исторически музей – Благоевград. Усилията на специалисти от АЕК "Етър", на Департамент Археология в Нов български университет, подкрепени от фондация "Америка за България", са насочени към въвеждането на съвременни методи за работа с деца и семейства в музеите в България.