76 медала за КСО „Узана“ от Държавното първенство по ски ориентиране

42 златни, 19 сребърни и 15 бронзови отличия - това е впечатляващият актив за състезателите на КСО "Узана" от Държавното първенство по ски ориентиране, съобщава във водещата си статия днес вестник "100 вести". Шампионатът за 2017-а се проведе в района на Боровец и възпитаниците на треньорите Петко Игнатов и Елеонора Николова за поредна година обраха медалите.

Състезатели от 27 клуба, сред които и гости от Румъния, взеха участие в стартовете на спринт, дълга, средна дистанция и щафетните надпревари. КСО "Узана" се представи с 35 ориентировачи, които извоюваха 46 медала от индивидуалните дисциплини и още 30 от щафетите, допълва изданието.

Светозар Гатев, автор на статията, информира, че по три отличия от стартовете на спринт, дълга и средна дистанция спечелиха девет състезатели на клуба. Трикратни шампиони станаха Михаил Балабанов при момчетата до 14 години и Мартин Пенчев във възрастовата група Мъже`20. Симона Виденова (Ж14) спечели две златни и едно сребърно отличие, а Йордан Тихомиров (М12) е с два златни и един бронзов медал.

Останалите тройни медалисти са: Анна Марея Игнатова (Ж12) - първо и две трети места; Александрина Пеева (Ж12) - първо, второ и трето място; Цвета Комитска (Ж14) - първо и две втори места; Ева Симеонова (Ж16) - първо и две втори места; Цветан Иванов (М20) - три втори места.

Двукратен шампион от стартовете на спринт и дълга дистанция стана Павел Кръстев при юношите до 18 години. По две призови класирания записаха също Ивайло Нейков (М14) - второ и трето място, Александър Генев (М14) - второ и трето място, Михаил Добромиров (М16) - първо и второ място, Денис Милков (М16) - второ и трето място, Тихомир Галов (М16) - второ и трето място.

източник:dariknews.bg