"КВК Габрово" победи драматично "Малие Мили Пиянго"

КВК "Габрово" спечели с 3:2 гейма първия четвъртфинален двубой от европейския клубен турнир по волейбол - CEV Cup. Треньорът на габровският тим Любомир Герасимов отличи атаката на отбора като най-силния елемент от играта на възпитаниците му.

Българите започнаха с успех в първия гейм, който бе затворен при резултат 25:23. Последва отпускане, от което турският отбор се възползва максимално като взе втория гейм с 14:25. Отборът на "КВК Габрово" реагира като спечели третия гейм с 25:23, а в четвъртия загуби със същия резултат. Така се стигна до тайбрека, в който габровският отбор беше максимално съсредоточен и натрупа аванс в началото на гейма. Преднината обаче постепенно се стопи, като в края резултатът бе изравнен - 13:13.

В този момент българският отбор показа, че е излязъл на терена за победа и затвори гейма с 15:13, а с това и мача. За турския отбор остана единствено възможността след съдийския сигнал за край на срещата да оспорва без резултат последната точка в мача.

Реваншът е след седмица в Анкара, където, по думите на Герасимов, мачът ще бъде още по-труден, но с оглед на провежданите тренировки воденият от него отбор ще подобри техниката при отиграванията.