"КВК Габрово" се завърна с победа от Братислава

Волейболистите на "КВК Габрово" постигнаха първата българска победа вчера в евротурнирите за сезон 2013/12014.

В първа среща от 1/16 финална фаза на турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV Cup), габровският отбор разби шампиона от Братислава и носител на купата в словенската Екстралига – "Волей тийм УНИЦЕФ". Двубоят в зала "Пасиенки" приключи за час и осем минути игрово време при резултат 0:3.

спечелиха

първата част с 21:25, а във втория и третия гейм бяха още по-убедителни и се наложиха с 15:25 и в двата гейма. Габровският отбор доминираше изцяло и записа общо 10 аса в мача и 10 точки от блокада.

Силна игра показа диагоналът Минчо Минчев, който реализира 15 точки за успеха (3 аса, 1 блок). Станислав Петков добави още 13 точки (3 аса, 1 блок), а центровете Гайдарски и Власев завършиха с по 9, като Власев се отличи и с 4 точкови блокади. За домакините 13 точки реализира полякът Ярослав Лех. Край на мача с директна точка от начален удар сложи Илиян Георгиев.

Наставникът на отбора Любомир Герасимов заложи на волейболистите Добромир Димитров, Костадин Стойков, Станислав Петков, Минчо Минчев, Иван Власев, Красимир Гайдарски и Добромир Иванов.

Така "КВК Габрово" взе три точки от първата среща и се нуждае от още една победа или минимум два гейма в реванша, който е другата сряда, 30 октомври, от 18.00 часа в спортна зала "Орловец".