37 златни медала за ориентировачите

39 призови места и общо 59 медала, от които 37 златни. Такава е равносметката за състезателите от КСО "Узана" от Държавното първенство по колоориентиране.

Най-ярко беше изразено  превъзходството на габровските ориентировачи в стартовете при щафетите. Осем от отборите на КСО "Узана" спечелиха първи места. В индивидуалните стартове състезателите на КСО"Узана" записаха 29 призови места. Представителките на габровския клуб окупираха подиума в елитната група при жените. Христина Козарева извоюва шампионските титли в спринта и дългата дистанция, а Елеонора Николова и Силвия Шандуркова спечелиха по един сребърен и един бронзов медал.

При момчетата до 12 години Михаил Добромиров завърши трети в спринта и втори в дългата дистанция. В същата възрастова група при момичетата Ева Симеонова грабна златото от първата дисциплина, а Маргарита Радева и Радослава Гунчева завършиха втора и трета на дългата дистанция. При 14 годишните Росен Занев и Павел Кръстев се окичиха с по един бронзов медал, а при момичетата Димана Маринова стана шампионка на дългата дистанция и трета в спринта.

В групата на състезателите до 16 години Мартин Пенчев и Елица Изворова бяха безапелационни и спечелиха по два златни медала, а Цветан Иванов и Денислава Иванова станаха техни подгласници в дългата дистанция. В групата до 18 години Илия Цонков и Мартин Понев записаха по едно трето място в двата старта, а Петя Стоева разби конкуренцията при девойките и завоюва две златни отличия. Александра Николова стана вицешампионка в спринта.

На най-високото стъпало на почетната стълбичка стъпиха също Милена Кръстева, Лидия Николова и Пламен Пеев, които спечелиха стартовете на дълга дистанция, съответно при Жени-35, Жени-40 и Мъже-35.

Домакин на първенството по ориентиране с велосипеди бе Банско, а организатори на събитието бяха клуб "НСА – Сивен", съвместно с БФО. Надпреварата беше в три дисциплини – спринт, дълга дистанция и щафети.