Габровец с бронз от Световно

Габровец спечели бронзов медал от Световното първенство за хора с увреждания до 23 години в Пуерто Рико.

Състезателят на атлетически клуб "Орловец 93" Християн Стоянов зае третото място в дисциплината 800 метра. Атлетическият шампионат стартира вчера на стадион "Централ Американ" в град Маягез, а надпреварата на 800 метра беше още в първия ден от програмата. 15-годишният възпитаник на треньора Веселин Георгиев се пребори за бронза при младежите до 20 години, с резултат от 2.14.52 минути.

За Християн това е четвърти медал от голям международен форум. По-рано това лято той стана европейски шампион на 800 метра на юношеското първенство за хора с увреждания в Бърно (Чехия), като прибави към актива си и две сребърни отличия от дисциплините 100 метра и скок дължина.

На родната сцена тази година младежът спечели шампионската титла от Държавното първенство по планинско бягане при момчетата до 16 години, а преди броени дни стана  вицешампион по планинско колоездене при юношите младша възраст.