Габровци извоюваха шест отличия по ориентиране

Два златни, един сребърен и три бронзови медала спечелиха състезатели по спортно ориентиране от Габрово след участие в най-големия турнир у нас – "Купа България".

Ориентировачите от Клуб по спортно ориентиране "Узана" се надпреварваха със съперници от страни като Норвегия, Украйна, Русия, Испания, Македония, Швеция и Казахстан. На спортната инициатива, която е 37-ма по ред в Родопите край местността Кара тепе в близост до Велинград, се събраха над 700 претенденти за престижните отличия.

Стартовите дни бяха три, а финалното класиране се извърши на базата на общото време от всичките състезателни дни.

Всички участници бяха разделени в 37 различни възрастови групи, като най-многобройната от тях беше тази на 12-годишните момчета. В нея златен медалист стана габровецът Михаил Добомиров. Бронзовия медал грабна Любослав Флоров, отново от Габрово, който се класира 2 пъти на 3-то място и 1 път на 6-то за трите дни на надпреварата.

Второто златно отличие за клуба донесе треньорката Елеонора Николова, която взе участие във възрастовата група за жени – 35. Тя завърши на челната позиция и в трите старта и не остави никакъв шанс на своите съперничи.

До 18-годишните Мартин Понев се класира 2-ри. Сребърният медалист започна с трето място в първия старт, но в следващите два се класира втори и остана на малко повече от пет минути в общото време от победителя Апостол Атанасов от клуб "Ловеч".

Бронзовите медали станаха притежание на Цветан Иванов и Косара Ботева. Младежът участва в надпревата в групата до 16-годишни и остана само на 11 секунди разстояние от среброто. Косара се включи в ориентирането при девойките до 18 години, но въпреки че успя да спечели един от стартовете, в крайното класиране се нареди трета.

Цялостното представяне на КСО "Узана" на "Купа България" по ориентиране беше на изключително високо ниво. Освен шестте медала, 14 други представители на клуба бяха само на крачка от почетната стълбичка и останаха на места в първите шестици на своите възрастови групи.

Източник: Община Габрово