Димитър Христов с поредна престижна награда за ориентиране

Община Ловеч

Състезателят от Спортния клуб по ориентиране "Ловеч" Димитър Христов спечели убедителна победа в Международното състезание по ориентиране за Купа "България" 2012, провело се в района на град Самоков и в курортен комплекс Боровец.

Младият състезател спечели първия състезателен ден с преднина от 2 минути и 30 секунди пред втория в класирането. Във втория ден след стабилно бягане и с една техническа грешка Митко остана втори, но това се оказа достатъчно, за да запази преднината си и да стартира от първа позиция в преследването в третия състезателен ден.

Стартирайки с аванс от 2 минути пред втория в класирането, след точно проведено ориентиране и бързо бягане и увеличавайки аванса си на 5 минути, Димитър Христов спечели първото място в крайното класиране на престижното състезание.

В група "мъже -35 г." Иван Георгиев се класира на трето място. Добро класиране записаха Иван Банов - четвърти ("Мъже - 20" г.), Константин Василев - десети ("Мъже - 21 г.", Елит), Йордан Борисов - тринайсти ("Мъже - 16 г."), Йоан Филипов - петнайсти ("Мъже - 14г.).

В състезанието взеха участие 708 състезатели, представители на 52 клуба от 7 държави.

Носители на купа "България" 2012 в елитната категория станаха Наталия Димитрова ("Академик" Варна) и вицеевропейският шампион от спринта в Швеция Кирил Николов ("Бегун" Варна). Всички резултати могат да се видят в сайта на БФО.

През юни, юли и август състезателите от отбора на СКО "Ловеч ” ще се подготвят в Ловеч и ще участват в един тренировъчен лагер. Подготовката е насочена  към добро представяне на следващите важни състезания.

________________________________________________________________________________