Дряновката Виолета Генчева с приз за постижения си

Талантливата дряновка Виолета Генчева за четвърти пореден път стана притежател на "Синя звезда”, награда, с която ОСК "Левски” отличава най-заслужилите си спортисти и деятели през годината. Тя получи приза в традиционната "Синя звездна класация” в категорията "За устойчиво развитие в детско – юношеска възраст”.

19-годишната състезателка по дудо, самбо и сумо се представи отлично през изминалите 12 месеца и в трите различни спорта. Триумфира със злато и бронз на еврошампионата по сумо, като защити титлата си при девойките до 21 години в кат. 55 кг и спечели бронзовото отличие при жените.

Даровитата спортистка направи истински пробив и в самбото - грабна бронзовия медал на Европейското и се класира на пето място на Световното първенство по самбо при девойките до 20 години в кат. 56 кг. Тя спечели през 2013 г. държавните титли по джудо за девойки в кат. 57 кг, по самбо за девойки до 21 години и при жените, окичи се със злато и на Държавния личен шампионат по сумо за жени в кат. 55 кг и прибави към колекцията си от медали още два сребърни – от държавното по джудо за жени до 23 г. и по сумо за девойки до 20 г. За първа година състезателката на "Левски” стана Спортен талант на "Еврофутбол” и в първото издание на класацията "Млад спортен талант на годината”, организирано от букмейкърската къща, зае третото място сред 20-те надежди на българския спорт.

Вили започва да се занимава със спорт още в 1-ви клас, първо тренира баскетбол, а по-късно се увлича и по източните бойни изкуства. Спортната кариера на чаровната дряновка започва от клуба по джудо в родния й град, след това завършва спортно училище в София, а в момента е студентка първа година в Националната спортна академия. За седем години активна състезателна дейност тя е спечелила 110 медала, 33 от които са златни.