Нови успехи за каратистите от „Надежда“

Габровския клуб извоюва 20 медала и Купа Шумен

Спортен клуб по карате "Надежда" от  Габрово спечели 20 медала и Купа Шумен в комплексното класиране. Състезанието се проведе в спортен комплекс "Плиска" в Шумен.

Възпитаниците на треньорите Красимир Илиев и Йонко Иванов спечелиха осем златни, седем сребърни и пет бронзови отличия, с което спечелиха правото да вдигнат едноименната купа.  В турнира взеха участие повече от 170 състезатели от 18 клуба. Сред участниците имаше и каратисти от Сърбия, които се бореха в 42 категории.

Клуб "Надежда" от Габрово се състои от 23-ма състезатели в различни категории. Златните медалисти са: Йоан–Александър Йосифов (при децата до 6 години, категория до 20 килограма), Павел Минчев (до 8 г./20 кг), Ванеса Йосифова (до 8 г./25 кг), Моника Стоянова (до 10 г./+40 кг), Ралица Захариева (до 10 г./30 кг), Преслав Димитров (до 14 г./50 кг), Радомир Джорджевич (ЮМВ до 50 кг) и Магдалена Хаджиникифорова (до 60 кг).

Със сребърни награди се окичиха: Ивайло Иванов (мъже до 60 кг), Михаил Михайлов (ЮСВ над 75 кг), Константин Димитров (над 55 кг), Максим Стойчев (до 14 г./50 кг), Александър Спасов (до 12 г./45 кг), Даяна Павлова (до 10 г./+40 кг), и Александра Господинова (до 14 г./+45кг).

А бронзови отличия получиха: Христина Стефанова и Преслава Стефанова (до 8 г./25 кг), Алекс Павлов (до 8 г./30 кг), Кристиян Ангелов (ЮСВ до 70 кг) и Данаил Данчев (ЮСВ до 60 кг).