Стоян Тевекелев с пореден "златен" успех

Снимка: Guliver/Getty Images

Националът по планинско бягане Стоян Тевекелев, състезател на КЛА "Локомотив” – Дряново, спечели златен медал в последния кръг на календара за купата на "Бороспорт”.

Състезанието беше във вариант изкачване - спускане със старт от връх Боровец и финал на връх Ястребец. Събитието се провежда за 14 поредна година и в него са участвали над 120 атлети. Дряновският бегач преодоля разстоянието от 6000 м /четири обиколки по 1500 м/ с отлично време от 31,25 мин.

При жените дряновката Маринела Нинева отново спечели сребърен медал на дистанцията 4 500 м /три обиколки по 1500 м/ на 2 минути след победителката Милка Михайлова.

Четирима българи, сред които и Стоян Тевекелев, ще представят България на Световното първенство по планинско бягане, което ще се проведе в Кринина, Полша.

Източник: Община Дряново