Титли и медали за дряновци на разширена Балканиада

Над 300 ориентировачи от 8 държави и на възраст от 10 до 70 г. участваха в състезанието

Снимка: Булфото

Стефан Михайлов и Мартин Маринов от клуба по ориентиране "Бачо Киро - 94" – Дряново се състезаваха с екипа на България на третия Шампионат по ориентиране на Югоизточна Европа (разширена Балканиада), който се проведе от 2 до 8 септември в град Римнику Валчея (Румъния).

Стефан Михайлов се завърна с два сребърни медала от индивидуален старт на дълга дистанция и щафета за юноши старша възраст до 18 години. Мартин Маринов остана осми в индивидуалното класиране. Двамата дряновски спортисти допринесоха България отново да спечели отборно купата на Шампионата на Югоизточна Европа, пред Румъния и Сърбия.

В шампионата участваха отбори от България, Гърция, Италия, Кипър, Македония, Молдова, Румъния, Сърбия, Турция, Хърватска и Черна гора в дисциплините спринт, дълга дистанция, средна дистанция и щафети за юноши и девойки младша и старша възраст (мъже и жени 16 и 18 год.), младежи и девойки (мъже и жени 20) и мъже и жени (21).

Един златен, два сребърни и един бронзов медал и титла за ветераните извоюваха дряновските ориентировачи в шестте старта за "Grand Prix Rumania", които се проведоха паралелно с югоизточноевропейския шампионат.

1037710

Клуб "Бачо Киро – 94" участва с 25 състезатели в различни възрастови групи. Златен медал за своя отбор донесе Благовест Михайлов при ветераните на отворен старт с общ брой точки - 4806. Минчо Минев завоюва сребърния медал при мъже(65) с 4828 точки, а при мъже (60) Добри Добрев се нареди на осмо място.

При жените (50) състезаващата се треньорка на дряновския клуб – Цветанка Добрева остана на пето място с общ брой точки – 3278, а при жени (40) Неделина Колева е осма. С комплексното си класиране от Гранд При дряновските майстори на ориентирането над 35 години осигуриха за България Купата от Шампионата на Югоизточна Европа за ветерани.

Дряновският състезател Мариан Ноев при юношите до 18 години събра 4476 точки от шестте старта и завоюва сребърния медал С бронзово отличие се окичи най-малката състезателка на дряновския отбор Михаела Минчева, която с общ брой точки – 3678 се нареди на трето място при десетгодишните. Една от най-успешните състезателки през сезона Моника Ламбева не можа да се пребори докрай с конкуренцията и след много добро начало, остана пета с 4406 точки.

Още две шести, три седми, едно осмо и пет места сред първите 15 допълват доброто представяне на дряновските ориентировачи от престижното международно състезание, в което участват над 300 състезатели, на възраст от 10 до 70, от Румъния, България, Гърция, Македония, Молдова, Румъния, Сърбия, Турция.

Източник: Община Дряново