Успех за габровските ориентировачи

Клубът по спортно ориентиране "Узана" се сдоби с награди от щафетната надпревара на Държавното първенство по лятно ориентиране за мъже и жени, което се проведе в Хисаря. Габровските ориентировачи извоюваха шампионските титли при Жени-21 и Мъже-20, а също и вицешампионска при Жени-20.

В елитната група на Жени-21 тройката на КСО "Узана" Елеонора Николова,  Силвия Шандуркова и Косара Ботева спечели победата с аванс от минута и 13 секунди пред състава на "Младост" (Благоевград) и на повече от 8 пред представителките на "НСА – Сивен" (София).

Великолепно представяне направиха и състезателите, които бягаха в щафетата при Мъже-20. Мартин Понев, Мартин Пенчев и Цветан Иванов успяха да изкачат габровския отбор до лидерската позиция, след сериозна битка със състезателите на клуб "Бачо Киро" (Дряново). Бронзовите медали взеха представителите на "Вариант 5" (Търговище).

В надпреварата при Жени-20 отборът на КСО"Узана", в състав Петя Стоева, Кристина Жупунова и Александра Николова,  се класира на второ място, след тройката на "НСА – Сивен". Трети завършиха представителките на "Карлък" (Сливен).

Състезанието в Хисаря включваше и още два индивидуални старта - на спринт и дълга дистанция. Два медала в тях извоюва Косара Ботева, което я превърна и в най-успешно представилата се състезателка на КСО"Узана" в това държавно първенство. И в двете дисциплини чаровното габровско момиче зае трети места в групата на Жени-20. Бронз от дългата дистанция спечели и Мартин Понев при Мъже-20. В елитната група Жени-21 Елеонора Николова записа четвърто и пето място от общо 41 участнички.