"Литекс" отнесе "Локо" Сф с 4:0

На градския стадион в Ловеч мача наблюдаваха 1000 зрители

ФК "Литекс"

Ловешкият "Литекс" разгроми с 4:0 софийския "Локомотив".

"Оранжевите" започнаха активно, но първият гол падна едва  в 43-та минута от Джордан. Вторият бе отбелязан в 53-та минута от Армандо Ваюши. След 10 минути Симеон Славчев засече центриране от корнер на Джазула и не даде никакъв шанс на вратаря на Локомотив да реагира. Така резултатът стана 3:0. Това бе поредното красиво попадение на младока тази есен, който вече има на сметката с 7 гола, независимо от факта, че се изявява като дефанзивен халф.

В 86-та минута албанецът Ваюши намери прецизно Цветанов, който хладнокръвно оформи крайното  4:0 в двубоя.

В състава на оранжевите като титуляр не започна националът Николай Бодуров, който след изтърпяното наказание имаше  проблеми с контузия през седмицата и не беше напълно възстановен за мача. В халфовата линия бе предпочетен Юрген Джазула, а нападението поведе колумбиецът Джордан.

На градския стадион в Ловеч мача наблюдаваха 1000 зрители.

Литекс: 30. Евгени Александров,16. Страхил Попов, 4. Васил Божиков,18. Илия Миланов, 3. Антон Недялков, 6.Симеон Славчев (80-Руменов), 21. Александър Цветков, 14. Армандо Ваюши, 10. Юрген Джазула (66-Златинов), 9. Уилмар Джордан (62-Манолов) , 77. Момчил Цветанов

Старши-треньор: Златомир Загорчич

Локомотив Сф: 84. Галев, 21. Елтон (68-Дюлгеров), 6. Бранеков, 3. Матютю, 92. Гаел, 94. Махамат, 33. Том, 28. Маркиньос, 90. Йованович(83-Ранджелович), 77. Пеев(83-Сота), 14. Илиев

Старши треньор: Стефан Генов.