Ловеч 20°C

"Литекс" победи "Нефтохимик"

Снимка: ПФК Литекс

Ловешкият "Литекс" започна с победа в предсезонните контроли.

Оранжевите победиха заслужено с 2-0 новака в групата "Нефтохимик". А успехът дойде закономерно след почивката с голове на защитника Васил Божиков и кариоката Жуниор.

Наставникът Златомир Загорчич даде шанс за изява на всичките си налични футболисти, пускайки в игра две различни единайсеторки във всяко полувреме. Участие на взеха единствено възстановяващите се от травми играчи, както и албанецът Ваюши, който се очаква да се присъедини скоро към подготовката.

Дебют през първата част направиха две от новите попълнения. На върха на атаката заигра Мирослав Манолов, а в средата на терена оперираше Джемал Берберович. Именно босненецът отправи в 16-та минута първия по-сериозен удар към вратата на гостите, но Караманов хладнокръвно отрази. Шанс имаше също пред Цветанов и Бодуров, но без успех. Въпреки голямата жега, двата тима действаха в добро темпо и се стараеха да покажат открит футбол, но без да създадат чисти голови ситуации.

Мачът се игра на Градския стадион в Ловеч.

Литекс: Пиргов, К.Динчев, Бодуров, Грозев, Недялков, Берберович, Н.Колев, Г.Миланов, Ванжер, Цветанов, Манолов( Александров, Стр.Попов, Ил.Миланов, Божиков, Аладжов, Кр.Малинов, Р.Даскалов, Т.Костадинов, Десподов, Жуниор, Джордан).