Ловеч 20°C

“Литекс” победи „Сливен“ с лекота

„Оранжевите“ нанизаха четири безответни гола на градския стадион в Ловеч

Снимка: Булфото

"Литекс разгроми "Сливен" с 4:0 и за пореден път доказа, че се намира в страхотна форма.

Отборът от Ловеч нямаше никакви проблеми с "войводите" и отправи сериозно предупреждение към тима на "Левски", с който играе в края на седмицата. Футболистите от града на люляците успяха да поведат още в осмата минута, когато след изпълнение на пряк свободен удар от страна на Христо Янев Александър Барт се извиси над всички и с глава прати топката във вратата на Караманов.

Противно на очакванията обаче, гостите не загубиха самообладание и отговориха с топовен изстрел на Марко Илич от далечно разстояние, който беше избит с мъка от вратаря на "Литекс" Виничиус. Половин час след началото на срещата Янев отново получи възможност да изпълни пряк свободен удар, но този път избра директния обстрел. Стражът на "Сливен" обаче внимаваше и успя да избие кълбото.

Минути по-късно все пак логичното се случи и младежкият национал в редиците на "Литекс" Георги Миланов удвои, след като завърши от малък ъгъл постепенна атака на шампионите. Съвсем скоро, в 38-ата минута, двубоят беше окончателно решен. Изключително активният Христо Янев подаде към Дока, който стреля силно, но кълбото се отклони от защитник и попадна в Момчил Цветанов, който от няколко метра безпроблемно направи резултатът класически.

Макар че след почивката треньорът на "Литекс" Любослав Пенев замени основните си играчи Светослав Тодоров, Пламен Николов и Дока, за да ги запази за дербито на "Герена", ловчанлии не изпуснаха инициативата и продължиха да доминират на терена. Още през първите няколко минути след подновяването на играта "оранжевите" пропуснаха две отлични възможности да направят резултата още по-изразителен.

Въпреки постоянните атаки, четвъртото попадение за ловчанлии падна чак в 69-ата минута, когато резервата Деян Джерманович реализира след центриране на Петър Занев. До края на срещата играчите на "Литекс" чувствително намалиха оборотите и не се стигна до повече голове.

С победата си над "Сливен" "оранжевите" си осигуриха комфортна преднина от 8 точки пред втория "Левски" преди дербито през уикенда и при евентуална победа в София ще увеличат неимоверно шансовете си за дублиране на титлата.