Плевен 21°C

Злато за каратист от "Спартак"

Снимка: facebook.com

Четирима състезатели от карате клуб "Спартак" - Плевен се състезаваха в международния турнир по карате в памет на Сенсей Ассай. Спортното събитие се проведе в Бургас на 20 и 21 юли.

Кристиян Петракиев грабна златния медал, като се класира 1-ви при 14 – 15 годишните. При децата от 12 до 13-годишна възраст Тодор Тодоров се класира на трето място. В категорията от 16 до 17 години Габриел Колев спечели бронзов медал.

България участва с  64 състезатели.

Спортен клуб по карате "Спартак" - Плевен е регистриран преди 9 години. От 2005 г. е член в Българската федерация по Шотокан Карате и в Интернационалната японска карате асоциация. Управител на УС на клуба и старши треньор е Милена Кирниколова-2 ри Дан, стил Шотокан.

По време на треньорската си кариера Сенсей Кирниколова е помогнала на десетки момчета и момичета да се превърнат в медалисти на държавни, балкански и световни първенства и купи.