Плевен 21°C

Над 250 плевенски ученици в първия турнир по лека атлетика

областна администрация - Плевен

В първия турнир по лека атлетика "Децата на Плевен", организиран от СКЛА "Спартак", участваха повече от 250 деца на възраст от 10 до 14 години. Състезателите мериха сили в четири дисциплини – бягане на 60 м, скок от място, скок дължина и скок височина. Надпреварата бе под патронажа на областния управител на Плевен Илиян Йончев.

Комплексен победител в бягането на 60 метра стана Йордан Попов от Спортно училище, който финишира за 7.47 секунди. Попов спечели и първото място в скока на височина, преодолявайки 160 см. При момичетата най-бърза бе Симона Радева от СОУ "П. К. Яворов”, която финишира за 8.25 секунди.

Победител при високия скок при момичетата стана Виктория Миланова от СОУ "Иван Вазов”, преодоляла височина от 140 см.

В скока на дължина от място най-добър бе 10-годишният Михаил Костов. Малчуганът няколко поредни години печели отличия и в турнира "Тереза Маринова и приятели”, като последното му за тази година ще е от лекоатлетическия турнир в Плевен, където скочи цели 203 см. Далеч след него са първенците при 11 и 12-годишните – Мартин Николов (175 см) и Георги Николов (190 см)

При момичетата първа при 10-годишните е Даниела Радославова (158 см), при 11-годишните – Емили Найденова (178 см), а при 12-годишните - Десислава Горанова (190 см).

В скока на дължина най-голямо разстояние скочи 13-годишният Георги Велчев – 5.65 м. Първото място при 14-годишните е с постижение от 5.25 м на Венцислав Генчев, а при 12-годишните – на Добромир Николов - 4.10 м.

При момичетата 12-годишната Ванеса Начева се приземи на 4.70 м и зае първото място. При 13-годишните с постижение от 4.08 златният медал спечели Деница Иванова, а при 14-годишните първа е Кристина Николова, преодоляла 4.60 м.

Всички участници получиха тениски от организаторите, а за победителите имаше медали и предметни награди. Желанието на организаторите е турнирът да стане традиционен и да се провежда ежегодно преди Коледната ваканция на учениците.