Плевен 21°C

Нова победа за "Спартак"

Плевенските футболисти на "Спартак" записаха победа над едноимения отбор на Банско с 1:0 в двубой от 21-ия кръг на "Б" група. Синьо-белите стигнаха до успеха с попадение на Любомир Иванов буквално в последната секунда. Иванов се разписа, след като засече отлично центриране на юношата на "Левски" Александър Киров.

През първото полувреме, двата отбора предложиха динамичен футбол и няколко голови ситуации. В 9-ата минута, удар на Наков от гостите премина покрай гредата, а в 14 мин., Тончев от 5 метра стреля опасно, но Антонов показа невероятен рефлекс и спаси удара. Футболистите на Спартак също имаха шансове за отбелязване на гол, но удар на Шопов премина на сантиметри над гредата, а в 16 мин. Краев бе изведен сам срещу вратаря, но удара му бе спасен.

През второто полувреме гостите се затвориха в собствена си половина и не позволиха на плевенчани да стигнат до голова ситуация. Драмата настъпи в даденото от съдията продължение, когато Александър Киров центрира отдясно и Любчо Иванов насочи с глава неспасяемо топката в мрежата на гостите.

Освен изключително важната победа, зрителите станаха свидетели и на една благородна инициатива в подкрепа на юношата на "Спартак" Плевен Венелин Иванов, който страда от коварно заболяване.

Преди двубоя между "Спартак" Плевен и "Банско" се проведе благотворителен мач между отбор, съставен от приятели на Вени и ветерани на "Спартак" Плевен, а на трибуните имаше специални кутии в които зрителите също дариха средства за благородната кауза. Общата сума която беше събрана за лечението на Вени е 2364,78 лв.

Източник: дарик