Плевен 21°C

Предстои заключителният турнир на „Млад гросмайстор”

Снимка: Thinkstock/Guliver

Тази събота и неделя, 22 и 23 март, в хотел "Балкан” в Плевен ще се проведе заключителният пети турнир от веригата по шахмат "Млад гросмайстор", домакин на който е СКШ "Плевен 21″.

Състезанието ще започне в 13 часа в събота с  първите 3 кръга от надпреварата. Генералното класиране от петте турнира ще стане известно след приключването на турнира в неделя, около 16.30 ч. Ще бъдат раздадени и четири комплекта медали – златен, сребърен и два бронзови за първите четирима състезатели в генералното класиране до 8, 10, 12 и 16 години.

Медалистите ще придобият правото да участват на финала в Трявна през месец май, където ще се срещнат с победителите от проведените вериги "Млад гросмайстор” в Пловдив, Варна, Шумен и Благоевград.

Заявки за участие се приемат до 21 март. Очаква се в състезанието да се включат около 50 деца от Плевен, Враца и Червен бряг.

Временни лидери в отделните възрастови групи са Пламен Василев с 57 точки от 60 възможни при децата до 8 години, Валентин Митев и Михаил Кирков с 58 точки – при 10-годишните, Стилиян Нановски с 55 пункта при шахматистите до 12 години, а водач при най-големите, до 16 години, е Давид Цветанов с постигнати до момента 55 точки.

Източник: infoPleven