Русе 21°C

Заслужен успех за Локо (Русе) срещу „Калиакра“

Локомотив (Русе) удари Калиакра (Каварна) в първа среща от плейофите на "Първата седмица" в Североизточната трета лига. Единственият гол падна от дузпа.

Точен бе Мартин Недков в 72-ата минута. Играещият старши треньор на русенци Ивайло Кирилов лично изведе с капитанската лента домакините и остана на терена почти до края на мача. Първото полувреме премина при подчертан натиск на "железничарите", които не съумяха да оползотворят положенията си пред вратата на гостите. Каварненци също опитаха на свой ред да опонират на русенци и се получи оспорвана, жива битка на терена на стадион "Дунав".

През втората част доминиращите в мача локомотивци успяха закономерно да стигнат до победата. В 66 мин. Мартин Недков бе изведен сам срещу вратаря на гостите и пропусна да отправи точен прехвърлящ удар. Малко по-късно отново той проби отляво и бе съборен в наказателното поле на каварненци.

Съдията Михаил Михайлов не се поколеба и веднага посочи бялата точка. Потърпевшият Недков бе точен и вкара първия си гол с "червено-черния" екип в 72-ата минута. До края на срещата "железничарите" успяха да опазят крехкия си аванс и логично се поздравиха с крайната победа. С този успех Локомотив (Русе) излезе на шесто място във временното класиране.

В следващия си мач "червено-черните" ще гостуват в Добрич на един от лидерите в Трета лига "Добруджа 1919". Двубоят е идината събота, 29 април, от 16:00 часа.

Съставът на Локо (Русе) срещу Калиакра: 1. Димитър Лазаров, 7. Атила Юмер, 8. Огнян Брайнов, 23. Мартин Иванов, 13. Мартин Рачев, 24. Борислав Караиванов /9. Радомир Хараланов/, 14. Динко Дерменджиев, 17. Мартин Недков, 11. Динко Станчев, 10. Ивайло Кирилов (капитан) /16, Мартин Атанасов/, 22. Валентин Валентинов /3. Мартин Георгиев/.

източник: dariknews.bg