Русе 21°C

Сребро за Кирчев на Световното по каяк в Москва

Русенецът Мирослав Кирчев спечели сребърен медал на олимпийската дисциплина 1000 метра едноместен каяк за мъже на Световното първенство в Москва.

Българинът финишира втори с време 03:26.409. Пред него се нареди само чешкият състезател Йозеф Достал, който преодоля трасето за 03:25.092. Трети остана Рене Холтен Поулсен от Дания с време 03:26.482.

Постижението на 23-годишният Миро Кирчев, който е състезател на ГК "Левски", е изключително, като той ще има шанс да спечели медал и на 500 метра едноместен каяк. Той ще се бори за призовите места в тази дисциплина утре сутрин.

Служебният министър на младежта и спорта Евгения Раданова лично поздрави Мирослав Кирчев по телефона: Много съм щастлива, че в тези трудни времена все още има български спортисти, които продължават и устояват на проблемите. От собствен опит знам какъв труд си положил, за да стигнеш до тук и искам да знаеш, че много българи се гордеят, че си наш сънародник. Стискам ти палци от сърце и ти желая още по-сериозен успех във финала на 500 м. Радвай се на това, което си постигнал и продължавай смело напред.