България победи за втори път Полша, заминава за Аржентина

БФ Волейбол

България победи за втори път Полша.

Мачът не започна добре за родния тим и той загуби първите два гейма. След това  последва изравняване и в ожесточена битка българите постигнаха с 3:2 гейма. В отделните части 20:25, 23:25, 25:21, 25:21, 19:17 точки. Срещата бе втора от VI-ия кръг на първа група на Световната лига, която се игра в препълнената от над 5000 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

Така българите заминават за Аржентина като победители на финалите за Световната лига.

Вече са ясни и първите ни съперници. България попадна в група D заедно с отборите на Аржентина и Италия, като първия мач е срещу домакините на 17 юли.

Междувременно стана ясно, че Борислав Апостолов попадна в групата от 14 волейболисти, които ще ни представят на финалите на Световната лига. 208-сантиметровият център на "Марек" е сред дебютантите в националния. За Мар дел Плата ще пътува и посрещачът Мирослав Градинаров, който бе извън групата за двете победи над Полша.

Отборът заминава днес на две групи, като полетите до Буенос Айрес са съответно през Лондон и Мадрид. Утре тимът ще се събере на аржентинска земя и ще продължи заедно към Мар дел Плата. Нашите са в група с Аржентина и Италия, а първият ни мач е на 18 юли от 3 ч сутринта българско време срещу домакините.

Ето и групата за финалната шестица:

Разпределители: Георги Братоев и Добромир Димитров, Диагонали: Цветан Соколов и Данаил Милушев. Посрещачи: Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Николай Пенчев и Мирослав Градинаров. Центрове: Виктор Йосифов, Светослав Гоцев, Стоян Самунев и Борислав Апостолов. Либеро: Теодор Салпаров.