Еленските джудисти пак жънат успехи

Един сребърен и два бронзови медала спечелиха еленските джудисти от Държавния личен шампионат за мъже и жени до 23 г. и за момчета и момичета в столицата.

На 8-ми март /събота/ се проведе битката при мъжете и жените до 23 години. В състезанието участваха 290 спортисти – 192-ма при мъжете и 98 при жените. При жените в категория до 57 кг еленският клуб участва с две състезателки – Теодора Байрактарова и Петя Тодорова.

Теодора записа три победи и загуба на финала, която й донесе сребърния медал. Петя изигра пет срещи, от които загуби една и стана бронзова медалистка.

При мъжете в категория до 60 кг Стефан Нончев стана седми след две победи и две загуби. Добро представяне записа и другият ни състезател при мъжете Пламен Иванов, който се нареди 13-ти в категория до 66 кг.

1217147

На 9-ти март /неделя/ се състезаваха момчетата и момичетата. "Ипон-87” участва с трима състезатели. Мартин Стойков в категория до 27 кг завоюва бронзовото отличие. Той стигна до медала след пет срещи, от които загуби една. Димитър Иванов в категория до 27 кг взе три победи, но записа две загуби, които му отредиха седмото място. Георги Добрев в категория до 46 кг записа две победи и две загуби и се класира седми. Отлично е класирането на Димитър и Георги, който участват за първа година на шампионат.